Historie Porrini Franco

Společnost Porrini Franco s.p.a. se nachází v italském městečku Casorate Sempione v provincii Varese. Město je obklopeno nádhernou přírodou tvořenou hustými lesy, jílovitou půdou a rozlehlými pasekami jako stvořenými pro všechny milovníky koní.

Právě proto si milovníci koní zvolili toto malé město jako jednu ze svých výsadních destinací už na počátku minulého století, kdy se Casorate Sempione již mohla pochlubit svým vlastním závodištěm (s názvem Bocconi).

Původně se zde chovalo anglické dostihové plemeno, dále pak koně vycvičení na hon s liškou a v neposlední řadě jezdečtí koně na kterých často jezdili ti nejslavnější jezdci a aristokraté. Dokonce i král Umberto I a princezna Yolanda Savoye byli okouzleni prostředím Casorate Sempione a často zde vyráželi do lesa, zatímco jejich důstojníci se věnovali jezdeckým závodům a tréninku.

V šedesátých letech minulého století pochopil Ilario Porrini obrovský potenciál této oblasti a rozhodl se této situace využít. Na základě požadavků na kvalitní výživu koní s vysokou kvalitou krmiva začal uvádět na trh vlastní krmné směsi.

Za poměrně krátkou dobu si vybudoval prestiž. Dovážel ty nejkvalitnější obiloviny z Francie, Španělska a Argentiny a prodával je těm nejlepších stájím v Lombardii a na závodišti San Siro.

Šťastným bylo i rozhodnutí jeho syna Franca, který začal spolupracovat se svým otcem v 18ti letech, koupit první nákladní auto cisternu s cílem nabídnout více služeb zákazníkům.

Spolupráce mezi Francem a Giorgio Braghini vedla k prodeji a šíření dobrého jména krmiv Porrini na území dalších států.

Od této doby začala společnost nabízet svým zákazníkům širší sortiment krmiv za účelem uspokojení specifických potřeb každého jednotlivého druhu koní.

V současné době je společnost stále řízena Francem a jeho dědici, kteří - díky své vášni, podnikatelské intuici a lásce ke koňím - udržují krmiva Porrini jako značku nesporné kvality.

JOSEF DERFLER
Chlumčany 12

Tel: +420 603 730 218
Email: derflerjosef@seznam.cz